Magazin Haberleri » Kimdir » Burcu Binici Kimdir?
Burcu Binici Kimdir
Burcu Binici Kimdir

Burcu Binici Kimdir?

Söz dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan ünlü oyuncu Burcu Binici Kimdir? Burcu Binici Nerede Doğdu? Burcu Binici’nin Rol Aldığı Projeler Neler? Hepsi ve daha fazlası haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler


Burcu Binici Nerede Doğdu?

6 Temmuz 1986 tarihinde Erzurum’da dünyaya geldi. Şu an 32 yaşında olan güzel oyuncu yengeç burcudur.

Burcu Binici Kimdir?

Burcu Binici aslen Rize Hemşin’lidir. Babası Devlet Su İşleri’nde memur olan Binici’nin çocukluğu Aydın’da geçmiştir. İlkokulu Ekrem Çiftci İlköğretim Okulu’nda okuduktan sonra Aydın Lisesi’nde lise öğrenimini tamamlamıştır. Şan eğitimi alan oyuncu, asma davul ve nagarada çalabilmektedir.

Oyunculuk kariyerine başlamadan önce ilaç mümessilliği ve dansçılık gibi çok farklı işlerde çalışmıştır. Anadolu Ateşi’ndeki bir hoca tarafından keşfedilerek dans ekibine dahil edilip ve bir yıl kadar Anadolu Ateşi’nde dans etmiştir.

2007 yılında tanıştığı Meral Okay’ın teklifi ile “Bir Bulut Olsam” Dizisi’nde “Gülengül” rolünü oynayarak ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. 2012 yılına gelindiğinde TRT 1 ekranlarında yayınlanan 6 Mantı dizisinde rol alan Binici, bu rolle tanınan bir oyuncu olmuştur. “Dürüye’nin Güğümleri” dizisinin setinde dizinin ikinci yönetmeni Eray Koçak ile tanıştı. 2011 yılında yönetmen Erken Koçak ile nikah masasına oturan başarılı oyuncu, 2 ay gibi kısa bir sürede boşanmıştır. Güzel oyuncu başarılı oyunculuğu ile dikkat çekmektedir.

2010 yılında yönetmenliğini Özer Kızıltan’ın yaptığı “Sensiz Yaşayamam” dizisinde başrollerde Gülçin Santırcıoğlu, Emre Kınay, Özgür Çevik, Burcu Binici ve Mustafa Alabora oynadı. 2010 yılında Başrolerini İpek Tuzcuoğlu ve Emre Kınay’ın paylaştığı “Dürüye’nin Güğümleri” dizisinde rol almıştır.


Burcu Binici Dizileri ve Filmleri

  • 2015 – Aşk Zamanı
  • 2012 – Uçurum
  • 2012 – Biz Babasız Büyüdük
  • 2012 – 6 Mantı
  • 2012 – Sarı Siyah
  • 2010 – 2012 – Dürüye’nin Güğümleri
  • 2010 – Bir Bulut Olsam
  • 2010 – Sensiz Yaşayamam
  • 2009 – Bir Bulut Olsam

 

Hakkında Deniz Kurtuluş

Deniz Kurtuluş

İlginizi Çekebilir

Emir Özyakışır Kimdir?

Emir Özyakışır Kimdir?

“Gülperi” dizisinin minik oyuncusu Emir Özyakışır kimdir? Emir Özyakışır kaç yaşında? Emir Özyakışır dizileri neler? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir