Cumartesi, Ocak 22, 2022
Ana SayfaDizilerBir Zamanlar Kıbrıs Dizisi KKTC'de Krize Neden Oldu

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi KKTC’de Krize Neden Oldu

-

TRT 1’de ekranlara gelen Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde bir sahnede EOKA’cı Nikos Sampson’ın KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın başına silah dayaması KKTC’de krize neden oldu. Detaylar haberimizin devamında…

Geri zekalı mısınız?

TRT’de ekranlara gelen Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi, yayınlanan bir sahne ile eleştirilerin odağı oldu. KKTC direnişinde yaşanan bazı çatışmaların, dizide farklı gösterildiği yönündeki iddialar diziyi tartışma konusu haline getirdi. KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın eski danışmanı Sabahattin İsmail, dizinin yeni bölümüne tepki gösterdi.

İsmail, “Geri zekalı mısınız? Sampson kim ki Denktaş’ın kafasına silah dayayacak. Utanmadan bir de ‘Gerçek bir varoluş hikayesi’ diyorsunuz! Devlet galası bu saçmalıklar için miydi? Bu dizi varoluş mücadelemizi değil, insanları arkadan vuran sivilleri katleden eli kanlı katil Sampson’u aklama ve kahraman yapmak için mi yapıldı? Korkak katil bir yığın yalanla davası için korkmadan mücadele eden liderimiz Denktaş’ı silahla kaçıran bir kahraman olarak gösteriliyor” dedi.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinden İlk Kareler Yayınlandı!

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Konusu

1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir.

Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

Son Bölümde Yaşananlar

Kemal, Ankaralı ile İnci’nin yolu sürpriz bir şekilde Derviş ‘le kesişir. Kemal, İnci-Müge ve diğer tüm esirlerin hayatını kurtarmak için hayatını tehlikeye atar. Ankaralı ise yeni tanıştığı Kemal’in fedakarlığına şahit olduğunda onunla uzun süre yürünecek bir yol arkadaşlığının başladığını anlar. Ancak Kemal ve Ankaralının ilk karşılaşmaları oldukça ters olur. Derviş’in nasıl hayatta kaldığı belli olurken, yeni hedefi esir tutuldukları yerden İnci ve Müge’yi kaçırıp onları Kemal’e ulaştırmaktır.

Diğer yandan Ankaralının nişanlısı Ayşe gizlice girdiği macera sonucu uzun süre sonra ilk kez nişanlısı ile iletişime geçer. İki sevgilinin duygu yüklü hikayesinde büyük bir sürpriz var. Ankaralının gizli görevle bulunduğu Almanya günleri ve Ayşe ile tanışmaları bir aşk hikayesi olarak anlatılıyor.

Makaryos güçleri Lefkoşa’yı ele geçirip Rauf ve Dr Küçük’ün karargahı düşerken Türkiye, Kıbrıs’a müdahale kararı alır. Kıbrıs Türkü varını yoğunu ortaya koyup direnirken tükenmekte olan zamana karşı Türk jetleri onların yardımıma yetişebilecek midir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Öne Çıkan Haberler

Melek Şantaj Yapanı Handan Zannediyor!

Annemizi Saklarken 8. Bölüm Final Fragmanı Yayında! Melek Şantaj Yapanı Handan...

0
Star Tv’nin yeni gözde dizisi Annemizi Saklarken, 8. yeni bölümüyle 26 ocak çarşamba günü ekrana gelecek. Dizinin son bölümünde; Can’ın, Handan’ı tanımasıyla devreye Ela...