Salı, Haziran 22, 2021
Ana Sayfa Kültür ve Sanat Müzik Bir Film Müziğinin Dinleyici ile Buluşması "Seyir"

Bir Film Müziğinin Dinleyici ile Buluşması “Seyir”

-

Yalçın Konak’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini de üstlendiği 26 Şubat 2021’de İstanbul Sinema Müzesi ve Atlas Sineması açılış töreninde gösterilen “Türk Sinema Tarihi” isimli filmin soundtracki “Seyir” On Air Müzik etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı. Detaylar haberimizin devamında…

Tüm Dijital Platformlarda

Besteci Yalçın Konuk Bakırköy sokaklarında yalnız dolanırken ortaya çıkarmış bestesini: “Yürümek, yalnız yürümek kamyon dolusu duygular tetikleyebiliyor bazen. Yolun sağında solunda ötesinde bulunan, ışığı yanan evlerdeki hayatları düşününce doğdu ‘Seyir’.” şeklinde açıklıyor besteci Seyir’in hikayesini..

Ana tema yazıldıktan sonra da Tolga Tümözen ile kalan kısımlar yazılmış. Yalçın Konuk besteyi yaparken “parlak sesli grand piano sesi tınlıyordu kafamda” ve uyguladık diyor.

Başarılı müzisyen Tolga Tümözen ile olan müzik birlikteliğine de değinen Yalçın Konuk: “Tolga ile müzikte yaklaşık 15 yıldır süren ortaklığımız, birlikteliğimiz nihai sesin ve düzenlemenin çıkmasını epeyce kolaylaştıran bir faktör.” Uyumlu çalışmalarının sırrını açıklıyor.

Yakında “The Run” adlı filminin müziklerinin olduğu bir albüm de çıkaracak olan Yalçın Konuk sonrasında da 3. Stüdyo albümünün kayıtlarına başlayacak.

İclal Aydın Verdiği Kilolarla İğne İpliğe DöndüCEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Naz Taylan'la İlgili Ne Karar Veriyor

Aşkın Tarifi 4. Bölüm 1. Fragmanı Yayında! Naz Taylan’la İlgili Ne...

0
Kanal D'nin yeni gözde dizisi Aşkın Tarifi, 3. bölümüyle ekrana geldi. Dizinin yayınlanan yeni bölümünde; Naz, Taylan'a magazincilerin önünde 'evet' diyor. Fırat, ne yapıp...

Ufuk Özkan Kazandırmaya Geliyor