Ana SayfaÜnlülerAyşegül Çınar: Büyük bir tuzağın içindeyim

İlgili Postlar

Ayşegül Çınar: Büyük bir tuzağın içindeyim

Otomobilinde yasaklı madde bulunduğu için gözaltına alınan ve ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma’ suçundan adli kontrol şartıyla serbest bırakılan oyuncu Ayşegül Çınar, önceki gün Etiler’de objektiflere yansıdı. Gazetecilerle sohbet eden Çınar, “Yargı süreci devam ediyor. Belirli deliller toplandığı için sizinle röportaj yapabiliyorum. Çok büyük bir tuzağın içindeyim” dedi

Oyuncu Ayşegül Çınar, geçtiğimiz günlerde aracında 20 gram uyuşturucu madde bulundurması nedeniyle eski sevgilisi Furkan Çalıkoğlu ile birlikte gözaltına almıştı. Çınar, emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılmış, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Yaşanan olayların ardından Ayşegül Çınar, önceki akşam Etiler’de görüntülendi. Çınar, yaşadığı olay ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Muhabirlerin sorularını yanıtlayan Ayşegül Çınar, konuyla ilgili şunları söyledi:

Yargı süreci devam ediyor. Belirli deliller toplandığı için sizinle röportaj yapabiliyorum. Çok büyük bir tuzağın içindeyim. Gündemi bu tarz şeylerle meşgul etmek istemezdim. İfademde anlattığım gibi; zaten yeni bir oyuncuyum. Dava sonuçlandığında belgelerle karşınıza çıkacağım. Bu tarz şeylerle gündeme gelmek istemiyorum. Kadına yönelik bir şiddet var.

Ünlü oyuncu Ayşegül Çınar, cumartesi akşamı arkadaşlarıyla Beylikdüzü’ndeki bir mekanda eğlendikten sonra Etiler’deki evine gitmek için çıktığı yolda polis uygulamasına takılmıştı. Otomobilde yapılan aramada, bagaj kısmında 20 gram uyuşturucu madde bulunmuştu.

Uyuşturucuyla yakalandıktan sonra Etiler Karakolu’na götürülen oyuncu, tüm iddiaları reddetmişti ve erkek arkadaşının kendisine tuzak kurduğunu söylemişti.

Adliyedeki işlemleri tamamlanan oyuncu Ayşegül Çınar ile 2 kişi, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Çınar, çıkan haberlerin ardından avukatı aracılığıyla bir açıklamada bulunmuştu. Oyuncu cephesinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

Maalesef kurulan kumpas sonucunda müvekkilim, ülkemizde yaptırımı oldukça ağır olan bir suç isnadı ile gözaltına alınmıştır. Ancak alınan ifadelerden, kamera kayıtlarından, dosyada toplanan delillerden açıkça anlaşıldığı üzere kumpas sonuçsuz kalmış ve müvekkil serbest bırakılmış, böylece adalet tecelli etmiştir.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, müvekkilin başına gelen bu elem verici olaydan dolayı hayatın çok başında ve baharında olan bir kadın daha mağdur edilmiştir. Ancak işbu mağduriyetin giderilmesi ve adaletin tecellisi için hukuk çerçevesinde gereken her şey yapılacaktır.

Maalesef gözünü bile kırpmadan bir genç kızın hayatını bu şekilde karartmaya çalışanların olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Hırs ve kötülük vicdanları öylesine kör etmiştir ki; her türlü amaç ve arzuyu elde etmek için bir çok hayat alt üst edilmektedir.

Yaşanan bu süreç kelebek etkisi misali sadece müvekkilin değil, ailesinin ve sevenlerin hayatlarını da olumsuz şekilde travmatik bir boyuta taşımıştır. Kariyerinin başında ve oldukça başarılı bir oyuncu olan müvekkilim hakkındaki itibar zedeleyici ve gerçeği yansıtmayan haberlerin ve malum kişiler tarafından yapılan basın açıklamalarının konusu olmaktan derin bir üzüntü duymaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler