Ana SayfaÜnlülerAnjelika Akbar'ın Türkiye Aşkı

İlgili Postlar

Anjelika Akbar’ın Türkiye Aşkı

Cemiyet hayatının ünlü isimlerinden Özlem Esra Adakul, Ekotürk TV’de seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Pembe Masa isimli programın bu haftaki konukları dünyaca ünlü besteci ve piyanist Anjelik Akbar ile oyuncu-sunucu Onur Büyüktopçu oldu. Anjelika Akbar’ın Türkiye aşkı sözlerinden anlaşılıyordu. İşte o açıklamalar;

Anjelika Akbar’ın Türkiye Aşkı

Anjelika Akbar programdaki konuşmasında Türkiye’ye olan sevgisini şu sözlerle anlattı: “Türkiye’ye ilk görüşte aşık oldum. Uçaktan indiğim ilk anda oldu. Ve yani sadece ilk bakışta aşk değil, ilk koku ve ilk ses de dahil buna. Çünkü deniz koktu. Martıların ve vapurların seslerini duydum. Yani bu olağanüstü bir şey.”

“Ben Aşık Oldum”

“İlk geldiğim günlerden itibaren aileme mektuplarda yazmaya başladım. Ben aşık oldum bu ülkeye nasıl güzellik bu” diyen Akbar, “Anlata anlata bitiremedim. Sonra Sovyetler dağıldı. Ben de burada kaldım elimde Sovyet pasaportu ile. Böyle bir ülke artık yok. Ben yeni doğum yaptım o sıralar, çünkü biz Unesco’ya uluslararası film yapmak için çıkmıştık eski eşimle bu yolculuğa. Ama böyle bir durum vardı, buraya geldik ve oğlum doğdu. Uçamadık, geri dönemedik. Ama zaten ilk andan itibaren aşık olduğum için böyle bir yatay geçiş oldu.” İfadelerini kullandı.

Müthiş Bir Ülke

“Kimisine göre öyle benim içinse doğal ve mutlu bir süreçti. Kimin bunu nasıl adlandırdığıyla ilgilenmiyordum aslında. Sadece müziğe aşıktım o kadar.” Her İnsan Bir Bestedir kitabını yazan Akbar, kendisini ise mutlu ve huzurlu bir beste olarak tanımladığını söyledi. Kitabında şehirlerin ve mekanların da sesi bildiren Akbar, “Türkiye’nin sesi bence çok renkli ve müthiş bir ülke olduğu için bir senfoni, İstanbul da bir senfonidir. Çok güzel seslerin bir arada olduğu ve harmoni ile ahengin bulunduğu bir ülke. Çünkü azdır böyle bir ülke. Her milletten her kültürden katman katman eskiye dayanan muazzam renkli tabakalar var burada. Hepsi iç içe. Yeter ki bu zenginliği anlayalım, idrak edelim ve bunun keyfini çıkararak yaşayalım. Dünyaya Türkiye’yi öyle tanıtalım.”

Onur Büyüktopçu ‘dan Kitap Sürprizi ‘Yolun Ortasından Sesleniyorum’

Tiyatro Oyununu Anlattı

“1980’lerin başında Gaziantep’te geçen bir hikaye. Ki gerçekliğe yakın bir hikaye. Sevgili Tuba Ünsal’ın prodüksiyonunu yaptığı bir oyun bu. 18 Şubat’ta da premier yapacağız, ilk oyunumuz oynayacağız. Valla heyecanlıyız. 8 seneden sonra ilk defa sahneye çıkacağım. Heyecanlıyız, güzel bir oyun olacak. Gelen seyircilerimiz bir yandan yemek yerken bir yandan bizi izleyecekler. Ben çalışma hayatıma tiyatro ile başladım. Dizilerde de oynadım, programlar da yaptım ama tiyatroda her provaya gidişimde çok heyecanlanıyorum, mutlu ola ola gidiyorum.

Onur Büyüktopçu kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler