Ana SayfaDedikoduAlina Boz'dan Tazminat Davası

İlgili Postlar

Alina Boz’dan Tazminat Davası

Alina Boz İlk Dizisinde Parasını Alamayınca Tazminat Davası Açtı

Star TV ekranlarındaki ‘Paramparça’ dizisinde rol alan Alina Boz, ilk rolünden parasını alamadı. Boz, iflasını açıklayan Endemol Türkiye yapım şirketine tazminat davası açtı. Oyunculuğu yaşının genç olmasına rağmen oynadığı Paramparça dizisinde güzelliği ve oyunculuğuyla göz doldurmuştu. Alina Boz başarısının karşısını alamayınca tazminat davası açtı.

150 Bin TL Alacağı Var

19 yaşındaki güzel oyuncu, avukatları aracılığıyla 3. Fikri Sinai Mahkemesi’ne verdiği dilekçede, bölüm başına 10 bin liraya anlaştığını, ancak 97 bölüm yayınlanan dizide sadece 83 bölümün ücretini aldığını ileri sürdü. Alina Boz, geriye kalan 15 bölüm için davalı şirketten 150 bin lira talep etti.

Geçen ay da alacaklarını tahsil edemedikleri için başta Erkan Petekkaya olmak üzere birçok oyuncu ve set çalışanı Endemol’ün Türkiye ofisi önünde eylem yapmıştı. Bu gelişmeler yaşanırken Endemol’den yapılan açıklamada Türkiye organizasyonunun borçlarının en kısa sürede ödeneceği söylenmişti. Ancak Endemol Shine Türkiye’nin 4 Temmuz günü iflas başvurusunda bulunduğu duyuruldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler