Kapat

Adem Kılıççı Kimdir?

Magazin Haberleri
Kimdir Adem Kılıççı Kimdir?
Adem Kılıççı kimdir

Survivor 2017’ye katılması ile birlikte tüm Türkiye tarafından daha yakından tanımaya başlayan Adem Kılıççı, Türkiye’nin önemli sporcularından birisi. 18 Nisan 1986 tarihinde Ağrı’da dünyaya gelen Adem Kılıççı, şu anda İstanbul Fenerbahçe kulübü sporcularından birisi olarak sportif yaşamını sürdürmektedir.

Survivor Adem Kılıççı Kimdir?

Özellikle 2004 yılında Antalya’da gerçekleştirilen turnuvada gümüş madalya alması ile tüm dikkatleri üzerine çeken Adem Kılıççı, yaz olimpiyatlarına katılarak Türkiye’yi temsil etti. Türkiye’nin en iyi sporcuları arasında gösterilen Adem Kılıççı, bugüne kadar çok farklı turnuvada Türkiye’yi temsil etmesiyle Türk basınında çok fazla yer bulsa da özellikle sporcunun Survivor’da yer alması onun daha yakından tanınmasını sağladı. Ayrıca pek çok madalyası ile dikkat çeken sporcu, oldukça iddialı.

Survivor Adem Kılıççı Başarıları

Adem Kılıççı’nın bugüne kadar katıldığı önemli turnuvalar ise şöyle;

2009 Akdeniz Oyunlarında gümüş madalya aldı.( İtalya Pascara)

2011 Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda Gümüş Madalya kazandı. (ANKARA)

2013 Akdeniz Oyunlarında Altın madalya kazanmıştır (MERSİN)

2014-2015 Dünya Boks Federasyonunun (AIBA)

Adem Kılıççı’nın en önemli başarılarından bir tanesi 2007 yılında gerçekleşti. Dünya Amatör Boks Şampiyonası’na katılan ve Türkiye’yi temsil eden Adem Kılıççı bu şampiyonada aldığı bronz madalya ile birlikte Türk bayrağının dalgalanmasını sağladı. Sporcu olması sebebiyle vücuduna çok iyi bakan Kılıççı, böylelikle Survivor için de en güçlü adaylardan birisi olmayı başardı. Bugüne kadar yarışmalarda oldukça iyi bir performans sergileyen Adem Kılıççı, yarışmanın favorisi isimlerinden birisi olarak görülüyor.

“Adem Kılıççı Kimdir?” üzerine 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir