Ana SayfaDünyaBulutistan Backup as a Service ile Verilerinizi Yedekleyin, Veri Kaybının Önüne Geçin

İlgili Postlar

Bulutistan Backup as a Service ile Verilerinizi Yedekleyin, Veri Kaybının Önüne Geçin

 

Backup as a service – Hizmet olarak yedekleme veya kısaca BaaS, şirket içi, kendi yedekleme çözümünüzü oluşturmaya bir alternatiftir. BaaS, verilerinizin bir servis sağlayıcı tarafından site dışında yedeklenmesi anlamına gelir. Tipik olarak, tek bir pencereden yedekleme ve kurtarma yönetimine ve izlemeye izin veren merkezi bir araçtır.

bulutistan veri

Hizmet olarak yedeklemenin şirket içi veri yedekleme çözümlerine kıyasla en önemli avantajı, yönetim kolaylığıdır. Verileri manuel olarak tesis dışı konumlara taşımaya ve bütünlük kontrolleri ve veri tekilleştirme işlemleri gerçekleştirmeye gerek yoktur. BaaS sağlayıcısı sizin yerinize her şeyi halleder.

 

Sadece bu kadar değil, sağlayıcılar hizmetlerini sabit bir aylık ücret karşılığında sunar. Dar bütçeli girişimler ve işletmeler, sadece gerçekten ihtiyaçları olan şey için ödeme yapabilir ve güvenilmez donanım ve insan faktörünün neden olduğu kötü sürprizlerden kaçınabilir. Eskiyecek bir donanım olmayacağı için sahip olma maliyeti genellikle aylık ücretin maliyetine eşittir veya daha ucuzdur.

bulutistan veri depolama
bulutistan veri depolama

BaaS sağlayıcıları, güvenlik düzenlemelerine uymak ve müşterilerinin verilerini korumak için büyük çaba harcar. Genellikle günlük saha dışı veri yedeklemeleri gerçekleştirir, çeşitli test prosedürleri yürütür ve müşterilerinin yedeklemelerinde her zaman güncel olmasını sağlamak için raporlar oluşturur.

 

Bulutistan Backup as a Service Nedir?

Bulutistan Backup as a Service, bulut mimarisi üzerinde Veritas NetBackup ve Veeam Backup & Replication altyapısını kullanan ve başta SAP HANA gibi karmaşık mimarilere sahip verilerin yedekliliği ve replikasyonunu sağlayan kurumsal bir yedekleme çözümüdür.

 

Bulutistan Backup as a Service Avantajları Nelerdir?

Aşağıda, Bulutistan Backup as a Service’in avantajlarını bulabilirsiniz:

 

  1. Düşük Sermaye Yatırımı

Her şeyden önce, Bulutistan BaaS çözümü bulut depolama çözümlerinden yararlanmanıza izin verdiğinden, pahalı yerel depolama altyapısı oluşturmanız ve desteklemeniz gerekmez. Genellikle ihtiyacınız olan lisans sayısına ve kullandığınız bulut depolama alanı miktarına bağlı olarak BaaS çözümünün kendisi için bir ücret ödersiniz. 

 

  1. Ölçeklenebilirlik ve Yönetim Kolaylığı

 

Bulut depolama çözümleriyle birlikte bir hizmet aracı olarak yedeklemenin tek avantajı fiyat değildir. Bu tür çözümler sonsuz ölçeklenebilir; diğer bir deyişle, veri hacimleriniz ne kadar hızlı büyürse büyüsün, bu hizmetler sizinle birlikte büyüyecektir. Yedekleme çözümleri açısından bakıldığında, hizmet olarak yedekleme, genellikle tek bir pencereden ihtiyaç duyduğunuz kadar bilgisayar ve sunucuyu yönetmenize izin verecek şekilde tasarlanmıştır. 

 

Ayrıca BaaS çözümlerini şirket içi çözümler kadar yönetmeniz gerekmez. Altyapıya sahip olmadığınız için donanımın bakımını ve yönetimini yapan çözüm sağlayıcıdır.

  1. Esnek Depolama Seçimi

Bulutistan iş için en iyi depolamayı seçmenize olanak sağlamak için hem bulut hem de yerel yedekleme hedeflerini destekler. 

  1. Güvenilir Veri Koruması

Güvenlik, veri yedeklemede en önemli öncelikler arasındadır ve felaket durumunda son savunma hattınızdır. Bu nedenle Bulutistan BaaS çözümü, kullanıcılarına her türlü şifreleme, kimlik ve erişim yönetimi yetenekleri sağlayarak veri güvenliğini ciddiye alır. Ayrıca, verileri bulutta saklarsanız, benzeri görülmemiş bir güvenilirlik düzeyine sahiptir (%99,999999999999 garanti edilmektedir). Bu güvenlik ve güvenilirlik seviyeleri, GDPR, KVKK veya HIPAA gibi katı veri depolama ve aktarım uyumluluklarından bahsederken bile geçerlidir.

 

  1. Gelişmiş Özellik Seti

Bulutistan BaaS çözümü, müşterilerine mümkün olduğunca fazla esneklik sağlar. Kullanıcılar, zamanlama, bant genişliği kullanımı, tek bir dosyanın kopya sayısı ve tek tek dosyaları mı yoksa tüm sistemi mi kurtarmaları gerekip gerekmediği dahil olmak üzere yedekleme ve kurtarmanın herhangi bir yönünü kontrol edebilir. Çoğu işletim sistemini ve birçok iş uygulamasını destekler. Bu tüm işletmelerin tek bir çözümle yedeklenmesini sağlamalarına olanak tanır.

  1. İş Odaklılık

 

Bulutistan BaaS çözümü genellikle işletmelerin yedekleme prosedürlerini her zaman izlemek, yönetmek ve sürdürmek yerine temel özelliklerine odaklanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yedekleme ve kurtarma işlemleri otomatik olarak çalışacak şekilde ayarlanabilir, sorun giderme Bulutistan tarafından gerçekleştirilir ve bildirimler, faturalandırma ve depolama ayrıntıları gibi gerekli tüm ayrıntılar tek bir gösterge panosundan yönetilebilir.

 

Özetle diyebiliriz ki, Bulutistan Backup as a Service çözümü yukarıda bahsedilen bir hizmet olarak yedeklemenin tüm avantajlarını bir araya getirir. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyarlanmış Bulutistan BaaS çözümü, yönetimi kolay, platformlar arası bir yedekleme ve kurtarma çözümü sunar. 3-2-1 yedekleme yaklaşımı ve iyileştirilmiş kurtarma süresi hedefleri ile her türlü iş yükü için sınıfının en iyisi veri korumasını sağlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler