Magazin Haberleri > Ünlüler > Adnan Oktar’ın cemaatinden gözaltına alınanlardan ilk itiraflar: Bir kadına 24 saatte 20 erkek tecavüz ediyordu!

Adnan Oktar’ın cemaatinden gözaltına alınanlardan ilk itiraflar: Bir kadına 24 saatte 20 erkek tecavüz ediyordu!

Adnan Oktar’ın cemaatinden gözaltına alınanlardan ilk itiraflar: Bir kadına 24 saatte 20 erkek tecavüz ediyordu! Gözaltına alınan kişilerin ilk ifadeleri adeta kan dondurdu. İtiraflar arasında en dikkat çekici olanı “Bir kadına 24 saatte 20 erkek tecavüz ediyordu.” oldu. Detaylar haberimizde…


Adnan Oktar’ın avukatından kritik açıklama. Akıl sağlığı yüzünden serbest kalabilir mi?

Gözaltına alınanlar da Adnan Oktar’dan şikayetçi oldu

Adnan Oktar’ın da aralarında olduğu 235 kişi dün sabaha karşı saatlerde gerçekleştirilen büyük çaplı bir operasyon ile gözaltına alındı. Kişiler ilk ifadelerini verirken, yaşları 11 ile 40 arasında değişen 70 kişi ‘Adnan Hoca’ olarak anılan Adnan Oktar’dan şikayetçi oldu.

Adnan Oktar Kimdir?

İtaatsizlikten ceza alan kadına 24 saatte 20 erkek tecavüz ediyordu

Posta Gazetesi’nin haberine göre; örgütten kaçarak itirafçı olanların iddiaları şu şekildeydi: “95 örgüt evi var. Erkek müritler, bölge bölge çalışıyor. Zengin muhitlerde kandırdıkları kadınları evlere getiriyorlar. Bu kadınlara çekilen ilişki görüntüleri ile şantaj yapılıyor. Tuvaletlerde bile kamera vardı. İtaatsizlikten ceza alan kadına 24 saatte 20 erkek tecavüz ediyordu. Tacize uğrayanlar arasında çocuklar da vardı.”

Kadınlar, mürit erkeklerin seks kölesiydi

İtirafçıların verdiği bilgiye göre; mürit kadınlar nüfuzlu yerli ve yabancı kişilere şantaj yapmak için de kullanılıyordu ve kadınlar, mürit erkeklerin seks kölesiydi.

Adnan Oktar’ın akıl sağlığı nedeni ile serbest kalabilme ihtimali gündeme gelmişti. Oktar’ın avukatı, merak edilen konu hakkında açıklama yaparak “Akıl sağlığının yerinde olup olmaması ile ilgili mesele Adli Tıp tarafından verilecek bir raporla sabit olur. Bu cezasızlık sebebidir. Ancak gündemimizle böyle bir konu söz konusu değil. İleriki aşamada biz hukukçu olarak bunu değerlendiririz. Onunla ilgili bizim gözlemimiz önemli, müvekkilin talebi önemli, mahkemenin gözlemi, yargı makamlarını gözlemi önemli şuan gündemimizde savunma olarak böyle bir düşüncemiz yok.” diye konuştu.


Adnan Oktar ve ekibi hakkındaki suçlamalar şöyle; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına şiddetin önlenmesine dair kanuna muhalefet.

Hakkında Nil Derya

Nil Derya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir